Plánované akce

Podzimní Ptýrov

Termín bude 12.-15.10.2018

Pozor změna, pobyt je  od pátku do pondělí. Můžete se hlásit.

Den otevřených dveří

Chcete-li vidět naši práci, jste vítáni!

Fons Caballinus
je bájný pramen, považovaný za zdroj inspirace.
Podle legendy vznikl úderem Pegasova kopyta o zem.

 

Jsme členy:

Náš tým

Mgr. Tereza Honců (Kopecká) – zakladatelka o.s. Caballinus, hlavní fyzioterapeutka, specialistka na hipoterapii

Terka je duší a motorem celého spolku, vždy plná nových nápadů a entuziasmu. Stejně jako její kobylka Mia, je i ona v kontaktu s dětmi trpělivá a přátelská. Při vyjížďkách, ale ani v životě, jí nechybí odvaha a smysl pro dobrodružství, kterým pravidelně šokuje své okolí. Občas trochu nestíhá a větu „5 minut zpoždění“ známe snad všichni. Jako šéfová  má vysoké nároky na druhé, umí být diplomatická, chápavá, tolerantní a přístupná dialogu. Kromě  fyzioterapie zvládá práci s koňmi ze země i ze sedla, účetnictví, fundraising, nábor nových zaměstnanců, organizaci a aktivní účast na společenských akcích a téměř 6 let už i roli matky dvou dětiček Franty a Zuzanky.

- ukončené magisterské studium fyzioterapie na II. lékařské fakultě UK
- specializace na dětskou fyzioterapii, praxe v hipoterapii 14 let
- fyzioterapeut českého týmu snowboardcross - účast na ZOH Vancouver 2010

 

Bc.Barbora Poláčková – trénerka koní

Barča je specialistka na drezurní práci a práci ze země s našimi koňmi. Se svojí závodní kobylou Deynou se účastní drezurních závodů (včetně MČR). Na koně dokáže být velmi přísná, vyžaduje 100% poslušnost, ale zároveň je velmi zodpovědnou pečovatelkou a dopřává všem vysoký komfort při odpočinku. Svojí pracovitostí, vysokým nasazením a zodpovědností silně ovlivňuje celý tým. Spolu se svojí kobylkou Šázou jsou nepostradatelná dvojice, která snadno získá zalíbení téměř každé dětské duše.

- ČZU – obor Chovatelství
- licence ČJF
- kurz Honzy Bláhy

 

Bc. Dana Rajková (Kubrová) – asistentka trénerky koní

Dana je nepostrádatelným a velmi zodpovědným členem našeho týmu. Doprovází nás především při ambulantním provozu na Holi, ale když je potřeba, doplní nás i na intenzivních hiporehabilitačních pobytech. Je velmi empatická a děti si s ní rády povídají.

- ČZU – obor  Ekonomie

 

 

Bc. Anna Dobisová - fyzioterapeutka

Anka se s tichostí a jistou nenápadností připojila do našeho týmu jako fyzioterapeutka. Její nadšení pro hipoterapii a zájem o ostatní aktivity - především tvořivé a hudební nadání - jí umožnil zaujmout velmi silnou pozici v týmu. Velmi ráda zastane téměř jakýkoliv úkol ve sdružení, který je zrovna potřeba splnit. Anka je velmi skromná, houževnatá a s její příjemnou povahou je radost pracovat. Pokud máme všichni při hipoterapii kulicha a bundy, tak nikoho z nás už skoro nepřekvapí, že Anka se usmívá v šortkách a tričku.

- ukončené bakalářské studium fyzioterapie na II. lékařské fakultě UK

 

Mgr. Veronika Hlaváčová - fyzioterapeutka

Verču jsme poznali při červnovém pobytu 2013 v Krkonoších jako Anninu spolužačku z fyzioterapie. Požádali jsme ji o záskok při studijní nedostupnosti Anny Dobisové od října tohoto roku. Vzhledem k tomu, že byl velký zájem dětí o hiporehabiliatční pobyty na Ptýrově, tak nás Verča doprovází i tam. Stala se i díky svým koňským zkušenostem silným obojetníkem (vodič i fyzio-jistič) v týmu. Je neskutečně optimistická, multifukční, milá, rychlá a pohotová. Jsme rádi, že je s námi.

- ukončené bakalářské studium fyzioterapie na II. lékařské fakultě UK, v současné době studuje navazující magisterské studium

Michaela Sinzogan

Míša je dobrovolnicí s velkým D. Je multifunkčním členem týmu - od jištění dětí, administrativu, fotodokumentaci, tvořivou činnost, po strategického rádce a výrazného pomocníka při psaní žádostí a dotací. Přestože je se spolkem od počátku a zaujímá místo ve výkonném výboru, tak je dost často neviditelná, ale její pomoc nikoliv. Poslední dobou ale musíme o její přízeň dost bojovat, protože její volný čas pohltilo agility a její nepřehlédnutelní papilloni, kteří nás stejně jako její dvě roztomilé a trochu neposedné děti při hipoterapii často doprovází. Míša umí skvěle naslouchat a také je neocenitelným kritikem nás všech. Patří jí velké díky!

 

​Martin Zach – patron z.s. Caballinus

Martin chtěl odvážně vyzkoušet hipoterapii a my jsme ho s ještě větší odvahou přijali jako klienta, posléze kamaráda a nyní i jako patrona spolku. Přestože se spolek Caballinus věnuje převážně dětem, rádi u Martina přehlížíme těch pár desítek kilogramů navíc. I když „hipoterapie není pro něj žádná zábava“, nás baví dostatečně. Proto nás těší každé malé zlepšení a stojí nám za tuto výzvu. Z Martinových pokroků a taky z pomoci, kterou nyní věnuje sdružení, máme velkou radost.

 

 

 

Dále s námi spolupracují:

  • Martina Chomatová – muzikoterapie, arteterapie, zodpovědná au-pair, fotodokumentace
  • Martina Nejmanová, Silva Zázvorová, Martina a Pavlína Trauškeovi, Barbora Šedivá - asistence při hipoterapii, canisterapie – fena Aireen, Ebei
  • Olga Kapková a Petr Soukup a jejich psi Izinka, Zack,Tristan a Terka - canisterapie, asistence

 

Za zázemí děkujeme:

  • Farma Poláček - Hole – ambulantní provoz
  • Farma Ptýrov - jarní a podzimní víkendové hiporehabilitační pobyty
  • Farma Strážné sedlo – Lucie Pilátová
  • Penzion U Kopeckých - MUDr. Jaroslava Kopecká

Spolupracovali s námi:

Radka Šibravová - asistentka trénerky koní

Radka je čerstvou posilou našeho sdružení. Nahradila po ukončení spolupráce Marcelu Škodovou, která byla do října 2013 specialistkou na skokovou práci s našimi koňmi. V minulosti byla úspěšnou juniorskou parkurovou závodnicí. Byla pravou rukou Báry a systematicky se v péči a práci s koňmi doplňovaly. Navíc Marcela vnášela do celého týmu své estetické cítění a dohlížela na módní vzhled našich hiporehabilitačních koní i celého týmu :-). Všeobecně byla velmi citlivým diplomatem. Děkujeme za spolupráci! 

Radka je převážně skokově orientovaná jezdkyně. Se svým koněm se účastní parkurových závodů. Zatím se vzájemně oťukáváme, sehráváme a brzy její charakteristiku obohatíme. Každopádně je Radka z hipoterapie nadšená, je moc milá, komunikativní a rychle učenlivá. 

- studentka ČZU - obor aplikovaná ekologie
- licence ČJF

 

 

Mgr. Barbora Krajsová – fyzioterapeutka

Přestože je Bára hlavní fyzioterapeutka extraligového hokejového týmu na Kladně, ráda nás doplňuje při ambulantní hipoterapii na Holi. Výjimečně s námi vyráží i na intenzivní pobyty. Pro všechny je velmi milým a sympatickým členem týmu. Každý si Barči všimne a musí si dát pozor, aby si její krásné husté černé vlasy nespletl s kadeřavým ocasem Morfa.

- ukončené Mgr. studium fyzioterapie na FTVS
- fyzioterapeut hokejového týmu Kladna

Partneři

 

    finanční částku
můžete poslat na č.ú.:
234380325/0300